İptal, İade & Değişim

27 Kasım 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve 27 Şubat 2015 tarihinde yürürlüğe giren Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da yapılan değişiklikle, AMBALAJI AÇILMIŞ İÇ GİYİM ÜRÜNLERİNDE HİJYEN VE SAĞLIK NEDENİ İLE İADE, İPTAL VE DEĞİŞİM İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR.

Satın aldığınız ürünler üretici firmaların kalite kontrol birimi tarafından incelenir ve sağlamlığından emin olunduktan sonra satışa sunulur.

Lohusa Market tedarik ettiği ürünleri orjinal ambalajında niteliğine uygun şekilde paketlenerek size gönderilir ancak bazen üretici firmanın kalite kontrolünden gözden kaçan hasarlı ürünler olabilmektedir. Satın aldığınız ürün hakkında lohusamarket.com'un sorumlulukları olduğu gibi sizlerin de kanunlarla belirlenmiş sormlulukları vardır.

Siparişiniz size ulaştığında, paketinizi kargo şirketi yetkilisi henüz yanınızdayken açmalı ve sağlamlığını kontrol etmelisiniz. Herhangi bir hasar tespit ettiğinizde kargo şirketi yetkilisinden tutanak talep ederek doldurmalı ve hasarlı ürünü, tutanakla birlikte kargo şirketi yetkilisine vererek iade etmelisiniz.

İlgili tutanak tutulmadan yapılan hasarlı ürün iadeleri kanunlar çerçevesinde ne yazık ki kabul edilememektedir.